1981 yılında Manisa ‘da bir aile şirketi olarak kurulan EGE TIR, günümüze kadar devam ettirdiği istikrarlı kalite ve yenilik felsefesiyle, sektöründe güvenilir ve örnek gösterilen kurumsal bir şirket haline gelmiştir.

Lojistik sektörünün önder kuruluşu EGE TIR, uzman kadrosu, full donanımlı araç filosu, yüksek teknolojisi ve üstün kaliteli hizmet standardıyla, taşımacılık konusunda çözümler üretmeye devam ediyor.

34 yıllık tecrübesi, profesyonel kadrosu, sürekli olarak, gerek filosunu, gerekse organizasyonunu geliştiren ve bununla birlikte, bugün Türkiye’de Manisa Merkez ofisi başta olmak üzere, İzmir Şubesi, İstanbul,Denizli,Bursa ve Mersin Temsilcilikleri, Yurtdışında Başta İtalya Olmak Üzre Tüm Avrupada bulunan acenteleri ile kendi öz mal ve kiralık araç filosuyla geniş bir alanda faaliyetlerini sürdürmektedir. Tır filosu 7/24 uydudan takip edilebilmektedir.

Genel idari merkezi Manisa’da bulunmakta olup, operasyonel işlemlerin tamamı Manisa'dan yürütülmektedir. İthalat ve İhracat gümrükleme işlemleri tümüyle İzmir, İstanbul ve Denizli ofislerimizden yürütülmektedir.

EGE TIR, kara taşımacılığı ve gümrükleme hizmetlerine ek olarak, tedarik zinciri yönetiminden, depo yönetimine ve sigortacılık hizmetlerine kadar birçok hizmeti bir arada sunuyor. EGE TIR, karayolu taşımacılığında Avrupa ülkelerine ve Avrupa ülkelerinden Türkiye’ye komple ve parsiyel hizmet vermektedir.

İstanbul – İzmir – Denizli - Manisa hatlarında, Yurt İçi Nakliye hizmetini en hızlı ve güvenilir şekilde vermektedir. Yurt İçi Nakliye Operasyon işlemleri, Manisa Merkez ofisinden organize edilmektedir.

Nakliye konusundaki ihtiyaçlarınızı, farklı bakış açısı ve uzun yıllara dayanan tecrübelerimizle karşılayabilmek, bizim için mutluluk ve gurur kaynağı olacaktır.